» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Wywiady

Kamil Rosiński - trener Orląt Czyżew

2011-12-02 10:34:37

Wywiad z Kamilem Rosińskim, trenerem występujących w Klasie Okręgowej Orląt Czyżew, zajmujących po rundzie jesiennej 3. pozycję w lidze. Za pomoc i współpracę dziękujemy redakcji strony internetowej klubu www.ksorleta.futbolowo.pl .

- Panie trenerze, czy trzecia pozycja w tabeli zespołu po rundzie jesiennej Pana zadowala?

Kamil Rosiński: Myślę, że tak. Przed rundą zakładaliśmy grę o pierwszą część tabeli i ten cel sportowy udało się zrealizować. Trzeba przyznać , że nie było łatwo zająć tak dobrą pozycję. Mieliśmy swoje problemy jak każda inna drużyna. Teraz po rundzie jesiennej na spokojnie można twierdzić , że gdyby nie pewne okoliczności ,to ten wynik mógł być bardziej okazały. Przypomnę , że w drugiej kolejce na pół roku straciliśmy Przemysława Dryglasa , który był naszym czołowym zawodnikiem. Kontuzje nie omijały także Artura Antoniaka i Wojtka Kowalczyka.

- Oprócz wysokiej domowej porażki z Krypnem, zespół Orląt prezentuje raczej równą formę i nie przytrafiają Wam się dłuższe serie bez wygranej. W czym tkwi klucz do sukcesu?

K. R. : Mecz z Krypnianką Krypno po prostu nam nie wyszedł. Wynik tego spotkania wcale nie odzwierciedla tego ,co działo się na boisku i różnica pomiędzy drużynami nie jest tak duża, na jaką wskazuje wynik spotkania. Do rundy jesiennej przygotowaliśmy się bardzo starannie. Dobre przygotowanie przełożyło się na wyniki zespołu. W tym aspekcie jest jeszcze wiele do zrobienia. Cieszę się jednak ,że udało się w odpowiednim miejscu i czasie zrobić to, co dla zespołu było najbardziej potrzebne.

- Mógłby/chciałby Pan wyróżnić szczególnie jakiegoś zawodnika/zawodników, który bardzo zaimponował formą jesienią?

K.R. : Piłka nożna to gra zespołowa i na wyróżnienie zasługuje cała drużyna.

- Plan zespołu na wiosnę ? Walka o awans? Czy klub jest gotowy na to organizacyjnie by walczyć o IV ligę, a potem w niej występować?

K.R. : Jeżeli chodzi o cele sportowe ,to w każdym meczu gramy o zwycięstwo. Sprawa awansu jest otwarta i szansę na promocję ma jeszcze wiele zespołów. Uważam ,że gdyby udało się wywalczyć promocję, to klub stanąłby na wysokości zadania. W Czyżewie są ludzie ,którym zależy na piłce nożnej i  są oni w stanie szybko się zorganizować do tego ,żeby klub mógł występować w IV lidze.

- Magnat ma kilkupunktową przewagę nad czołówką i w zanadrzu zaległe spotkanie na własnym boisku. Uważa Pan, że ekipa z Juchnowca jest w tym sezonie pewniakiem do awansu?

K.R. : Magnat Juchnowiec to bardzo dobry zespół ,który wypracował sobie bardzo dobrą pozycję przed startem rundy wiosennej. Trzeba jednak pamiętać ,że mamy do rozegrania jeszcze całą rundę wiosenną ,w której wszystko się może zdarzyć.

- Proszę napisać kilka słów o wstępnych planach na najbliższą przyszłość,

K.R. : Do treningów wracamy w styczniu. W planach mamy rozegranie 7-8 gier kontrolnych. Głównie będziemy trenować na boisku ,,Orlik,, , ale zajęcia odbywać się również będą w terenie. W mniejszym stopniu będziemy przebywać w hali sportowej.

- Czy przewidywane są w najbliższym czasie jakieś wzmocnienia składu z najbliższego regionu?

K.R. : Jeżeli chodzi o wzmocnienia to dobrze będzie jeśli z zespołu nikt nie odejdzie. Na pewno zespół trzeba wzmocnić. Cały czas mamy problemy z konstrukcją akcji ofensywnych i wykończeniem. Liczę , że uda się znaleźć 1-2 zawodników , którzy wzmocnią drużynę przed rundą wiosenną.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria