» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Wywiady

Marcin Stypułkowski - trener Cresovii Siemiatycze

2011-12-07 10:01:21

Specjalnie dla naszego portalu wywiadu udzielił trener zajmującej po rundzie jesiennej 2. pozycję w IV lidze Cresovii Siemiatycze, Marcin Stypułkowski.

Podlaskisport.pl: - Panie trenerze, druga pozycję w tabeli zespołu po rundzie jesiennej to chyba zadowalający wynik?

Marcin Stypułkowski: - Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności to zajęliśmy dobrą lokatę. Mocno nas jednak naciskają inne zespoły i wiosna zapowiada się bardzo ciekawa i emocjonująca. Mogliśmy tych punktów ugrać trochę więcej, szczególnie we wszystkich meczach remisowych.

- Jesienią Cresovia znaczną ilość punktów zdobyła na własnym boisku, co za tym idzie Siemiatycze uznawane są za twierdzę z której ciężko przywieść punkty. W czym tkwi klucz do sukcesu?

- Wraz Wissą Szczuczyn jesteśmy drużynami, które w tej rundzie nie przegrały spotkania u siebie i życzyłbym sobie, aby ta siemiatycka twierdza nie została zdobyta do końca sezonu. Na pewno łatwiej gra się przed własną publicznością, zwłaszcza gdy dopingują nas kibice. A dla takich kibiców jak my mamy to warto jest grać. Natomiast w meczach wyjazdowych w cale źle nie graliśmy, ale brakowało nam przede wszystkim skuteczności. Stwarzaliśmy dużo sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Musimy koniecznie ten element poprawić, ponieważ na wiosnę poza „Ruchem”, z całą czołówką tabeli gramy na wyjeździe.

- Mógłby Pan wyróżnić szczególnie jakiegoś zawodnika/zawodników, który bardzo zaimponował formą jesienią?

Przed rozpoczęciem sezonu nasza sytuacja kadrowa nie wyglądała najlepiej. W ostatniej chwili udało się jednak zakontraktować takich zawodników jak: Charmuszka Marek, Kavaljuk Siarhej czy Treszczotko Andrzej. Wszyscy okazali się dużym wzmocnieniem. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Na pochwałę zasługuje cały zespół. Jest to ciągle młoda drużyna, a więc tylko może rozwijać się.

- Plan zespołu na wiosnę to walka o awans? Czy klub jest gotowy na to organizacyjnie by walczyć o III ligę, a potem w niej występować?

- Pod względem organizacyjnym na obecną chwilę nie stać nas na granie w III lidze. Dużo musiałoby zmienić się, a przede wszystkim budżet klubu. Nie posiadamy własnego boiska treningowego. Osiągnęliśmy dobry wynik, ale jak widać to za mało, aby przyciągnąć potencjalnych sponsorów. Pod względem sportowym, też musielibyśmy wzmocnić zespół. Obecna kadra nie gwarantowałaby utrzymania w III lidze.

- Ruch Wysokie Mazowieckie rzeczywiście aż tak odstaje w tym sezonie sportowo od innych ekip, tak jak to pokazuje obecnie tabela? Także i Wasz zespół przegrał z liderem aż 2:5.

- Ruch pod względem sportowym jest drużyną co najmniej na III ligę. Posiadają takich zawodników, którzy umiejętnościami przewyższają IV-ligowców. Tak grając, szybko powinni zapewnić sobie awans. W meczu z Ruchem próbowaliśmy zagrać odważnie. Nie udało się. Przegranej upatrywałbym jednak w czym innym. Wyszliśmy na ten mecz tak jakbyśmy go przegrali wcześniej, tak jakby ta przegrana była wkalkulowana. Wyciągnęliśmy wnioski i wierzę, że w rewanżu będzie dużo lepiej.

- Jakie są plany zespołu na najbliższy okres przygotowawczy?

- 16 stycznia wracamy do treningów. Zajęcia będą odbywać się na hali, siłowni, orliku, boisku. Planujemy obóz sportowy w trakcie ferii zimowych na własnych obiektach.Mamy już zaplanowanych 7 gier kontrolnych - Plan przygotowań Cresovii.

- Czy przewidywane są jakieś wzmocnienia składu z najbliższego regionu itp.

- Trudno powiedzieć czy zespół zostanie wzmocniony. Liczę się z tym, że zespół może zostać osłabiony

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria