» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Wywiady

Wywiad z Tomaszem Łapińskim - Trenerem Judo

2017-01-28 14:46:44

 

  Tomku jak zaczęła się Twoja przygoda z Judo, opowiedz nam o tym:

Będąc małym dzieckiem któregoś dnia wybrałem się ze swoim ojcem na spacer. Spacerując zobaczyłem plakat judo wiszący na drzewie z informacją o naborach. To właśnie on zaprowadził mnie na pierwszy trening. Dziękuję mu z całego serca po dziś dzień i nie żałuję żadnej chwili. Swoją przygodę z judo zacząłem 2002 r. w swoim rodzinnym mieście gdzie dorastałem i się urodziłem czyli w Łapach. Mój klub macierzysty to UKS Narew Łapy Judo. Zgrupowania, obozy i starty w zawodach nikt mi tego nie zabierze, to są moje piękne wspomnienia. Będąc młodym adeptem judo zawsze marzyłem by być trenerem i zdobyć stopień mistrzowski 1 dan (czarny pas), byłem zawsze po drugiej stronie zbiórki gdy zaczynał się lub kończył trening jak inne dzieci, a trener na przeciwko nas. Dziś role się odwróciły to ja jestem trenerem, mam swoich uczniów i jestem naprzeciwko ich.

 Zająłeś się teraz prowadzeniem treningów, trenujesz dzieci, dorosłych czy masz podział na sekcje?

Popołudniami prowadzę treningi judo dla dzieci, grapplingu dla młodzieży i dorosłych oraz treningi funkcjonalne z elementami samoobrony dla kobiet. Obecnie prowadzę 3 sekcje w Łapach, Nowych Piekutach i Zambrowie. Założyłem swój własny klub sportowy „kocur” na który pozyskałem środki z UE.

 Wystąpiłeś w programie "Mam Talent" powiedz jak to wpłynęło na rozwój Twojej sekcji?

Zdecydowałem się wziąć udział w castingu po obejrzeniu w telewizji informacji, że odbędzie się w Białymstoku Po długich namowach udało mi się przekonać pozostałych uczestników zespołu. Przez 9. dotychczasowych edycji programu „Mam Talent” nie było żadnego pokazu judo jako sztuki walki. Występowali karatecy, zapaśnicy, trenerzy taekwondo, ale nie judocy. Poprzez nasz udział w programie chcemy propagować i zachęcać do trenowania tak pięknej i ogólnorozwojowej dyscypliny jaką jest judo. Występ w programie telewizyjnym „Mam Talent” nie wpłyną znacząco na rozwój mojej sekcji. W dzisiejszych czasach ciężko jest zachęcić do jakiegokolwiek ruchu, a co dopiero mówić o uprawianiu sportu. Może nie powinienem tego mówić, ale tak niestety jest...

Tomku, brałeś udział w zawodach Koluchstyl, powiedz jak podoba Ci się ta dyscyplina?

 Tak, miałem okazje startować na Pucharze Polski seniorów zdobyłem tam nawet srebrny medal. Dla mnie to nowe doświadczenie. Koluchstyl prężnie się rozwija i cieszy się ogromna popularnością na świecie. W końcu mamy nasza polską sztukę walki!

 

Twoje plany na przyszłość, jakieś marzenia do spełnienia? 

Z zawodu jestem nauczycielem wychowania fizycznego i nie ukrywam chciałbym pracować w szkolnictwie, a popołudniami nadal zajmować się swoim klubem sportowym. Mistrzem świata judo nie jestem, ale to nie znaczy, że nie mogę być dobrym wychowawcą, pedagogiem czy trenerem. Kocham prowadzić treningi i przekazywać swoją wiedzę. Chciałbym dawać dzieciom wpatrzonych w moja osobę jakiś przykład i wzór do naśladowania.. Trzeba umieć przekazać wiedzę i umiejętności. Czuję, że właśnie to jest moim powołaniem.

 

 

Dziękujemy za rozmowę Tomku!

 

Ja również dziękuję i pozdrawiam.

Opinie

Brak opinii.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria